Tomek389

Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 29

PostWysłany: Nie 19:39, 26 Kwi 2009    Temat postu: www.borussia.pl/news/ - oficjalny serwis Borussii Dortmund

Wczoraj został ogłoszony nowy trener Borussii Dortmund. Został nim Tomek389. Na dzisiejszej konferencji prasowej został przedstawiony nowy trener, oraz transfery dokonane przez klub.

Klub dokonał tylko dwóch transferów. Na ten temat głos zabrał Tomek389: ,,Dokonaliśmy tylko dwóch transferów, a w planach mieliśmy ich więcej. Nie ukrywam, że staraliśmy się o prawego obrońcę oraz napastnika. Jednak losy potoczyły się inaczej i nie mogliśmy kupić tych zawodników. Uważam, że z tym zespołem możemy powalczyć o najwyższe miejsca.''

Transfery dokonane przez menadżera Tomka389:

Juninho

Carlos Salcido

Tomek389 wypowiadział się o transferach: ,,Bardzo cieszę się, że Juninho dołączył do naszego klubu. Natomiast Carlosa kupiliśmy w ostatniej chwili. Liczę na ich poświęcenie oraz dobre występy.''

Ostatnio zmieniony przez Tomek389 dnia Wto 23:26, 28 Kwi 2009, w całości zmieniany 1 raz
Tomek389

Posty: 29

PostWysłany: Wto 15:01, 28 Kwi 2009    Temat postu:

Już dzisiaj rozpoczynają się rozgrywki ligowe. Pierwszym rywalem Borussii będzie FC Porto.

Trener: Pawel146

Tomek389 wypowiedział się o swoim rywalu: ,,Widziałem ich ostatni sparing z Liverpoolem. Grali bardzo mądrze i wiem, że nie będzie łatwo. Jednak mam nadzieję, że moi zawodnicy poradzą sobie.

Ostatnio zmieniony przez Tomek389 dnia Wto 23:29, 28 Kwi 2009, w całości zmieniany 2 razy
Tomek389

Posty: 29

PostWysłany: Wto 23:24, 28 Kwi 2009    Temat postu:

Za nami już pierwsze spotkanie ligowe. Nasi piłkarze spisali się bardzo dobrze pokonując FC Porto 2:0. Bramki strzelali Tinga oraz Błaszczykowski.

Błaszczykowski cieszący się z bramki

Wypowiedzi pomeczowe:
Tomek389: ,,Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Zarówno w pierwszej połowie, jak i w drugiej nie daliśmy przeciwnikom żadnych szans. Szkoda trochę zmarnowanych sytuacji, ale nad skutecznością jeszcze popracujemy.''

Tinga: ,,Zagraliśmy zespołowo i jak widać był to klucz do sukcesu. Na pewno ucieszyła mnie zdobyta bramka, ale nie przywiązywałbym do tego dużej uwagi. Najważniejsze, że zdobyliśmy cenne 3 punkty.''

Frei: ,,Bardzo dobrze dzisiaj zagraliśmy i zasłużenie wygraliśmy to spotkanie. Szkoda, że nie wykorzystałem dwóch dogodnych sytuacji, ale tak jest. Raz lepiej raz gorzej. Mam nadzieję, że trener wystawi mnie w następnym meczu w pierwszej jedenastce.''

Borussia Dortmund - FC Porto 2:0
1:0 - Tinga
2:0 - Błaszczykowski

Tomek389

Posty: 29

PostWysłany: Pią 0:08, 01 Maj 2009    Temat postu:

Jutro rozpoczyna się druga kolejka. Nasi zawodnicy zagrają na bardzo trudnym terenie w Madrycie. Rywalem będzie Real.

Wypowiedzi na temat Realu:
Tomek389: ,,Real to uznana marka, walczą o najwyższe cele. My jednak tam nie przyjedziemy się bronić. Liczę przynajmniej na jeden punkt.''

Carlos Salcido: ,,Nasz jutrzejszy rywal nikomu nie musi być przedstawiany. Mają świetnych zawodników, grają świetny futbol. Nie wiem co się na boisku wydarzy, ale jedno obiecujemy kibicom, nie odpuścimy meczu bez walki.''

Błaszczykowski: ,,Na pewno Real jest faworytem, ale na boisku wcale tak być nie musi być. W meczu z Valencią też byli faworytami, a przegrali 1:0. Tak jak mówię, wszystko zweryfikuje boisko.''

Ostatnio zmieniony przez Tomek389 dnia Pią 0:09, 01 Maj 2009, w całości zmieniany 3 razy
Tomek389

Posty: 29

PostWysłany: Sob 16:41, 02 Maj 2009    Temat postu:

W meczu drugiej kolejki piłkarze Borussii Dortmund polegli Realowi Madryt 2:0.
Od początku spotkania zespołem przeważającym był Real. W 5. minucie przed szansą objęcia prowadzenia był Ronaldinho, lecz minimalnie przestrzelił. Jednak kibice nie czekali długo na pierwszą bramkę. Już w 8. minucie Real zdobył bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Pepe i to on umieścił piłkę w siatce Weidenfellera. W 38. minucie było blisko wyrównania. Po ładnej akcji skrzydłem Tinga dośrodkował do Juninho, jednak tan uderzył prosto w Cassiliasa. Do przerwy było 1:0.
Po przerwie niewiele się zmieniło i Real znów atakował. W 64. minucie van Nisterlooy łatwo okiwał dwóch stoperów Borussii, jednak Weindenfeller był tam gdzie powinien. W 81. minucie po szybkiej kontrze Nesta wpakował piłkę do siatki i jest już 2:0. Dopiero 5 minut przed końcem zawodnicy Borussii napierali na bramkę Realu. Frei strzelił w poprzeczkę, a sytuacji sam na sam nie wykorzystał Zidan. Real wygrał zasłużenie 2:0.

Radość piłkarzy Realu Madryt po strzelonej bramce

Po meczu powiedzieli:
Tomek389: ,,Od początku spotkania Real miał przewagę i wygrał zasłużenie. Szkoda, że Frei i Zidan nie wykorzystali sytuacji w końcówce meczu. Mam nadzieję, że w następnym meczu będzie lepiej.''

Owomoyela: ,,Niestety nie udało nam się wywieźć chociaż jednego punktu, ale szczerze mówiąc remis nie byłby zasłużonym wynikiem. Real przeważał i zeszliśmy z murawy pokonani.''

Zidan: ,,Cóż mogę powiedzieć, przegraliśmy i tyle. Mam nadzieję, że w następnym spotkaniu zaprezentujemy się lepiej i wywalczymy jakieś punkty.''

Tomek389

Posty: 29

PostWysłany: Nie 19:58, 03 Maj 2009    Temat postu:

Już jutro rozpoczyna się 3. kolejka. Borussia podejmie u siebie drużynę Arsenalu.

Wypowiedzi o jutrzejszym spotkaniu:
Tomek389: ,,Przygotowałem trochę inną strategię na Arsenal. Mam nadzieję, że wywalczymy jakieś punkty.''

Santana: ,,Trener troszeczkę inaczej ustawił nas w ataku i miejmy taką nadzieję, że przyniesie to efekty.''

Lee: Szkoda, że Tomek389 nie postawił na mie w pierwszym składzie. Jednak to nie jest najważniejsze. Najważniejsze jest to jak w tym meczu zagramy.''

Tomek389

Posty: 29

PostWysłany: Wto 14:47, 05 Maj 2009    Temat postu:

W 3. kolejce Borussia Dortmund pokonała Arsenal Londyn 2-1. Kapitalne spotkanie zagrał Mohamed Zidan, który strzelił dwie bramki.

Od początku atakował Arsenal. Już w 3. minucie Tomas Rosicky, były gracz Borussii Dortmund stworzył sobie pozycję do strzału, ale strasznie przestrzelił. W 16. minucie niezasłużoną żółtą kartkę dostał Sebastian Kehl. Do 40. minuty Arsenal praktycznie utrzymywał się przy piłce, jednak końcówka pierwszej połowy była pod dyktando Borussii. Dwa razy Alexander Frei miał bardzo dobrą sytuację, lecz żadnej z nich nie wykorzystał. Do przerwy: 0:0.

W czasie przerwy trener Borussii postanowił wpuścić na boisko Zidana za Freia. Po tej zmianie gra Borussi zdecydowanie się ożywiła, czego wynikiem była bramka dla Borussii. W 57. minucie po wspaniałej akcji Tingi gola zdobył właśnie Zidan. W. 65. minucie Zidan uderzył z przed linii pola karnego, piłka z kozłowała i było 2-0. Po tych bolesnych momentach dla Arsenalu drużyna Dawida0328 zdecydowanie wzięła się do roboty. W 70. minucie Cesc Fabregas ograł Santanę jak dziecko, wgrał w pole karne, ale piłka poszybowała wysoko w trybuny. Minutę później van Persie został mocno poturbowany w starciu z Zidanem i nie mógł wrócić na boisko. Jego miejsce zajął Theo Walcott. Dopiero w 87. minucie bramkę dla Arsenalu zdobył Arsenal. Czasu było jednak za mało by wyrównać. Końcowy wynik spotkania: 2:1.

Bohater spotkania - Mohamed Zidan

Wypowiedzi trenerów po meczu:
Tomek389: ,,Jestem bardzo zadowolony z postawy mojej drużyny. Chłopaki zagrali bardzo dobre spotkanie, pokazali prawdziwego ducha walki.''

Dawid0328: "Udało nam się dzisiaj zagrać tak jak lubimy niestety to, że długo utrzymywaliśmy się przy piłce nie przyniosło rezultatu, Borussia miała po prostu zamurowaną bramkę."

Tomek389

Posty: 29

PostWysłany: Śro 15:30, 06 Maj 2009    Temat postu:

W 4. kolejce piłkarze Tomka389 zmierzą się z AC Milan.

Informacje o klubie z Włoch:

Pełna nazwa: Associazione Calcio Milan S.p.A.

Wypowiedzi na temat dzisiejszego spotkania:
Tomek389: ,,Myślę, że jesteśmy w stanie ograć Milan, tak jak to zrobiliśmy z Arsenalem. Wystawię najsilniejszy skład i jakie będą tego efekty to się okaże.''

Zidan: ,,Cieszę się z strzelonych dwóch bramek Arsenalowi, ale teraz staram się o tym nie myśleć. Najważniejsze jest to, abyśmy pokonali Milan.''

Ostatnio zmieniony przez Tomek389 dnia Śro 15:30, 06 Maj 2009, w całości zmieniany 1 raz
gierobak

Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 15

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 18:59, 26 Maj 2009    Temat postu:

Nowy trener!

Od teraz nowy szkoleniowiec poprowadzi Borussię Dortmund!!!
Gierobak zastąpi Tomek389, który zrezygnował z klubu.
To oznacza, że kolejny Polak będzie decydował o wynikach niemieckiego klubu.

gierobak

Posty: 15

PostWysłany: Śro 11:06, 27 Maj 2009    Temat postu: 10 kolejka

Porażka z Interem!

Przegraliśmy na San Siro 2:0 z miejscowym Interem Mediolan.
Dwa gole dla rywali strzelił Ibrahimović.

Trener po meczu:Cóż,porażka zawsze boli.Jednak dopiero co przejąłem drużynę, więc nie można wyczekiwać od razu sukcesu.Do pierwszej szóstki tracimy tylko 2 pkt.Nasz cel na ten sezon to miejsce wśród najlepszych pięciu klubów.Teraz musimy się skupić na spotkaniu z Aston Villa, aby wywalczyć chociaż 1 pkt.Czeka nas ciężkie spotkanie.

Dede:Przeciwnik był bardzo trudny.Wiedzieliśmy co na nas czeka.
Mamy jednak całkiem mocny skład w tej chwili i mamy szansę na najlepsze miejsca.Jednak o mistrzostwie czy przynajmniej wicemistrzostwie możemy już chyba powalczyć.Ciężko będzie także wywalczyć 3 miejsce w lidze.Teraz jednak koncentrujemy się na następnych meczach i chcemy je wygrać!

Inter Mediolan 2-0 Borussia Dortmund
2:0 Ibrahimović

kartki:
Dede- żółta

Przynajmniej wśród publiczności panowała dobra atmosfera, min.dzięki naszym dziewczętom!
[/img]

gierobak

Posty: 15

PostWysłany: Sob 12:18, 30 Maj 2009    Temat postu:

Zwycięstwo z Aston Villa!!!

Po przegranej z Interem wygraliśmy z Aston Villa 1:0.
Mimo iż to tylko jedna bramka to zawsze coś.

Nowym, starym trenerem BVB został Darg.

Jest to dość dobrze znany zawodnikom trener, który kiedyś trenował już BVB kilka sezonów temu. Czasy się zmieniają i piłkarze też ale czasami historia lubi się powtarzać.

Darg zaczynał swoją karierę w Fenerbahce. Jednak po zwolnieniu się miejsca w Borussi przeszedł do niej i wyprowadził ją w nowe czasy. Jednak manager niespodziewanie zrezygnował i odszedł na piłkarską emeryture. Ostatnio Borussia ma jednak problemy i zarząd zdecydował się sięgnąć po raz kolejny po Darga. Ten nie odmówił i został nowym managerem podpisując umowę z klubem do końca tego sezonu.

"Ciesze się, że mogę tu wrócić. Nigdy nie przestałem kibicować temu klubowi i zawsze z chęcią im pomogę. NA pierwszy rzut oka sytuacja nie jest zła, ale potrzebne będą dość zdecydowane działania w okienku transferowym, bo widzę pewne braki kadrowe. Nie obiecuje gruszek na wierzbie ale postaram się zrobić co w mojej mocy, aby Borussia znów liczyła się w Managerze Europy" - powiedział nowy trener.

Darg
Trener
Trener

Posty: 128

PostWysłany: Nie 22:32, 14 Cze 2009    Temat postu:

Wywiad z Dargiem !!!

Niedawno objął posadę a już dostał propozycje przedłużenia kontraktu z BVB o kolejny rok. Darg, bo o nim mowa, nie zgodził się jednak mówiąc, że nie wyklucza że w przyszłości podpisze nową umowę o prace.
Uważany jest za doświadczonego trenera, doskonałego motywatora i uprzejmego mężczyznę. Sam jednak twierdzi, że łatwo go wyprowadzić z równowagi, ale nie reaguje tak jak "niektórzy furiaci" tylko w prostych słowach mówi co ma na myśli. Udało nam się przeprowadzić wywiad z Dargiem. Odpowiedział nam na kilka pytań.

O drużynie

Drużyna moja ukochana. Jak dostałem propozycje to po prostu nie mogłem odmówić. Ale wciąż nie jestem przekonany czy kontunuować swoją przygodę, czy oddać ster we właściwe ręce odpowiedniego managera... drużyna ma wielki potencjał i stać nas wkrótce podłączyć się do walki o czołowe lokaty. Teraz jednak widzę braki kadrowe i staram się je uzupełnić

O transferach

Metzelder i Castro na załatanie obrony. Z całym szacunkiem, ale to najsłabsza nasza formacja i wymaga natychmiastowej plomby. Metzelder to doświadczony zawodnik i grał już w Borussi kiedy ta święciła największe sukcesy. Jestem pewny, że wydane pieniądze nie pójdą na marne... co do Castro to kwestią godzin jest jak podpisze kontrakt i dołączy do kadry. Jest młody i ma wielkie perspektywy na świetnego piłkarza. Poradzi sobie znakomicie na prawej stronie i uzupełni się z Kubą Błaszczykowskim.

O Juninho

Odszedł, bo nie widziałem dla niego miejsca. Ci co mnie znają wiedzą, że jestem uczulony na przyszłość i lubie się zabezpieczać. Z perspektywy czasu Juninho pograłby rok, dwa i odszedłby od nas za darmo... widziałem także u niego braki w motoryce i kondycyjne. Hajnal doskonale da sobie radę w środku i nie widze wielkiego osłabienia w tym transferze.

O najsliniejszym punkcie

TERAZ to jest obrona. O ile nie mogę powiedzieć dobrych słów o poprzednikach, to transfer Salcido był strzałem w 10. Doszedł Metzelder, mamy świetnego Dede i Castro... rezerwa to przyszłościowy Hummels i Subotić w szkółce dają mi pewność, że nic złego się nie stanie.

O najsłabszym punkcie

Brak kasy Very Happy . Obecnie Borussia ma potworny problem z pieniędzmi. Oczywiście za ten stan rzeczy należy podziękować moim poprzednikom. Zatem bardzo dziękuje za takie wyzwanie (wyczuwalna ironia).

O atmosferze w Managerze Europy

Bardzo dobra. Oczywiście są pewnie niesnaski, które być muszą ze względów oczywistych (konflikt jest zawsze)... Liv jako prezes Managera odwala kupe dobrej roboty, mimo że rządzi twardą ręką i czasami jest nieustępliwy w pewnych kwestiach (chodzi o limity transferowe przyp. red.). Jestem jednak przekonany, że dojdziemy do porozumienia i będzie dobrze w przyszłości aby grało się jeszcze przyjemniej.

O przyszłości

Wychować dzieci, zrealizować swoje największe marzenie (na pytanie jakie Darg nie odpowiedział ) i podsumować życie. A przyszłość w Managerze ? Czas pokaże czy zostanę, czy zechcę odejść. W tej chwili ważne jest doprowadzić BVB jak najwyżej... życie jest jak zakręt, nigdy nie wiesz co cię czeka...

Darg
Trener
Trener

Posty: 128

PostWysłany: Pon 19:40, 15 Cze 2009    Temat postu:

Bez złudzeń z Chelsea

BVB pewnie przegrało u siebie z faworyzowaną Chelsea Londyn i wciąż utrzymuje 9 miejsce w tabeli.
Nie była to wcale niespodzianka, bowiem przepaść między drużynami jest ogromna. Na dodatek trener nie miał do dyspozycji jeszcze Gonzalo Castro i Metzeldera w skutek czego Chelsea wchodził w obronę Borussi jak nóż w masło. Trener jednak nie traci nadzieji.

" Nie każdy mecz można wygrać. Popatrzmy na takie Porto ... skazane na pożarcie a jednak wygrało z liderem Arsenalem. Jestem jednak zadowolony, bo postawiliśmy trudne warunki Londyńczykom i nie straciliśmy tak dużej liczby bramek. Następne mecze pokażą, czy nasze transfery będą skuteczne. "

Darg
Trener
Trener

Posty: 128

PostWysłany: Wto 19:46, 16 Cze 2009    Temat postu:

Inter wypunktował Borussie

Kolejny mecz z wyżej notowanym rywalem i kolejna porażka. Tym razem w Pucharze Ligi Borussia uległa aż 0-3 Interowi Mediolan i piłkarze Darga znów schodzili z boiska ze spuszczonymi głowami.

"To nie był dobry mecz. Zabrakło walki, zaangażowania i chęci do gry. Jednak wciąż wierze w ten zespół i sądzę że stać nas na podjęcie walki jeszcze w tym sezonie. "

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.managereuropa.fora.pl Strona Główna -> Stare tematy / 2 sezon ManagerEuropa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)