PostWysłany: Wto 20:50, 23 Cze 2009    Temat postu:

2:0 - Frei
3:0 - Tinga

Kartki:
Da Silva - czerwona

Borussia po niezbyt udanym początku rundy rewanżowej gładko wygrała z AZ Alkmaar. Co prawda rywal nie jest z górnej półki a na dodatek przez większość czasu grał w 10, to jednak Darg wierzy że to początek lepszej gry.
"Gdy wygrywa się 1-0 , 2-0 to można zastanowić się czy to nie był przypadek. Natomiast 3-0 to już ewidentnie nasza zasługa i postaramy się kontynuować taką wspaniałą passe."

Darg
Trener
Trener

Posty: 128

PostWysłany: Pią 21:04, 03 Lip 2009    Temat postu:

Kryzys trwa... manager coraz bardziej niezadowolony !!

Po kolejnej beznadziejnej grze manager powiedział wprost : " Taką grą to nie ma się co pokazywać w kolejnych meczach !!" Po niezłym występie z AZ Alkmaar i wygraniu z Villarealem przyszła czarna seria na BVB. Zaczęło się od batów z Manchesterem City (3:0), potem na Signal Iduna Park Liverpool także okazał się lepszy od ekipy Darga, wygrywając pewnie 1:0. Prawdziwa burza jednak rozpętała się po dzisiejszym meczu, gdzie Manchester United rozgromił u siebie Borussie 4:1.
"Sam Frei to za mało. Ta drużyna gra tak beznadziejnie, że dziś pierwszy raz wolałem być z żoną na zakupach niż oglądać ich grę" - skwitował Darg.

Przypomnijmy, że Darg wciąż nie podpisał nowego kontraktu z Borussią a taką grą piłkarze nie przekonują go do przedłużenia. Pomimo wielkiego poparcia zarządu i większości piłkarzy Darg nie ukrywa rozczarowania postawą drużyny. "Rozumiem przegrać z Liverpoolem i Manchesterami (Utd i City) ale powinniśmy chociaż podjąć walkę !! Zero woli walki i w 3 meczach straciliśmy 8 bramek !!"
Tymczasem kibice też powoli tracą cierpliwość i słychać już pojedyncze głosy, że Darg to jednak nie jest właściwy człowiek na właściwym miejscu.

Darg
Trener
Trener

Posty: 128

PostWysłany: Sob 20:40, 04 Lip 2009    Temat postu:

Zwycięstwo na pożegnanie z Pucharem

W ostatnim meczu Pucharu Ligi BVB odniosła zwycięstwo nad Lyonem i przerwała passę 3 meczów bez zwycięstwa. Niestety wygrana nic już nie wniosła, bowiem poprzednie 3 mecze Borussia przegrała i odpadła ze zmagań w Pucharze.

"Wydaje mi się, że zżera nas presja. Dziś zagraliśmy na luzie i potrafiliśmy wygrać. Szkoda, że takiej gry nie prezentujemy w lidze. Gra byłaby o wiele przyjemniejsza." - powiedział Darg, manager i trener zespołu.

Taki wynik odbiera także szanse na awans Lyonowi. Zwycięzcą grupy został Bayern, a o awans i 2 miejsce stoczą walkę zespoły Interu i Barcelony.

Ostatnio zmieniony przez Darg dnia Sob 20:42, 04 Lip 2009, w całości zmieniany 2 razy
Darg
Trener
Trener

Posty: 128

PostWysłany: Wto 21:17, 07 Lip 2009    Temat postu:

Borussia w końcu wygrywa w lidze !!! Inter bez szans !! 25 minut Valdeza

Po słabych meczach ligowych, dziś Borussia zdołała przerwać swoją fatalną passę i wygrała z wiceliderem Interem Mediolan aż 3:1.

Mecz był pełen niezwykłych emocji i dramaturgii. Od 9 minuty to goście cieszyli się z prowadzenia. Strzałem z za pola karnego popisał się Toni i Inter wyszedł na prowadzenie. To właśnie ta drużyna dominowała w 1 połowie a tylko dobra postawa Weidenfellera spowodowała, że BVB nie przegrywała wyżej.

Kluczowe znaczenie dla meczu było wprowadzenie po przerwie Nelsona Valdeza (zdj.) za grającego wyjątkowo słabo Mohameda Zidana. Napastnik ten odegrał dziś rolę bohatera i antybohatera równocześnie. W 51 minucie wykorzystał błąd obrony i umieścił piłkę w siatce, ku olbrzymiej radości 80 tys. widowni zgromadzonej na Signal Iduna Park. 13 minut później po raz 2 wpisał się na listę strzelców. Być może powiększyłby swój dorobek, ale w 70 minucie w głupi sposób dał ponieść się emocjom i brutalnie sfaulował zawodnika rywali, za co musiał opuścić boisko. To jednak nie zmieniło oblicza gry. Inter sprawiał wrażenie zaskoczonego, co wykorzystała Borussia. W 78 minucie Hajnal ustalił wynik spotkania na 3:1.
Po meczu Darg powiedział : Cieszy mnie, że w końcu przerwaliśmy swoją fatalną passę. Licze na dalszą dobrą grę, bo mamy naprawdę dobry zespół. Popełniłem błąd, zmieniając wcześniej taktyke, ale teraz wszystko wróciło już do normy .

Darg
Trener
Trener

Posty: 128

PostWysłany: Wto 21:29, 07 Lip 2009    Temat postu:

Zamieszanie w zarządzie!!! Darg zostanie, ale na jakim stanowisku ?

Być może słabe wyniki BVB to wynik zamieszania, jakie obecnie przeżywa klub z Północnej Nadrenii. Sezon powoli zbliża się ku końcowi, a tymczasem nie wiadomo, kto poprowadzi Borussie w przyszłym sezonie. I to nie chodzi bynajmniej o stanowisko trenera zespołu, ale także o managera i prezesa.
Dla uporządkowania faktów przypomnijmy, że stanowisko prezydenta klubu sprawuje obecnie dr Reinhard Rauball, ale ostatnio stwierdził, że po sezonie "dobrze będzie jak odda klub w dobre ręce". Zarekomendował ....Darga, twierdząc że "tylko człowiek który ma żółto-czarne serce , które bije dla Borussii może objąc to stanowisko."
Co na to Darg, który obecnie sprawuje funkcję dyrektora sportowego (managera) i trenera zespołu ?
"Mogę was poinformować, że jestem bardzo blisko podpisania nowej umowy, ale na pewno nie będę sprawował 3 stanowisk w klubie".
Nieoficjalnie mówi się, że nowym prezesem miałby zostać były manager klubu Michael Zorc, trenerem były trener Jurgen Klopp, a stanowisko managera miałby zachować dla siebie Darg. "W najbliższych dniach rozstrzygną się wszystkie sporne kwestie"- poinformował Darg.

--------------------------
Inną wartą odnotowania informacją jest wiadomość o nowej 2 lidze, która będzie uruchomiona od nowego sezonu.
Nowa liga będzie liczyła 14 zespołów, a 1 liga także będzie zredukowana.

Darg
Trener
Trener

Posty: 128

PostWysłany: Śro 9:53, 08 Lip 2009    Temat postu:

Wahania Borussii. Z nieba do piekła !!!

Borussia po bardzo dobrym meczu z Interem znów zawiodła i przegrała z niżej ulokowaną Ol. Marsylią aż 3:0.
Od początku gospodarze z Francji mieli przewagę, a Borussia grała bez motywacji. Szybko stracili 2 bramki i do przerwy na tablicy widniał wynik 2:0 dla Marsylii. Po przerwie przez pierwsze 15 minut Borussia podjęła jakąś walkę, ale po straconej 3 bramce znów motywacja opadła.

"Zdaje się, że do ostatniej kolejki będziemy walczyć o utrzymanie w 1 lidze. Miała być górna połowa tabeli, a mamy tymczasem wielkie rozczarowanie. Jednak mogę zapewnić kibiców, że w przyszłym sezonie zmienimy bardzo dużo szczegółów w naszej grze, a za 2 ,3 lata Borussia znów będzie w stanie toczyć walkę z najlepszymi."- powiedział Darg. Tym samym wydaje się już niemal pewne, że zostanie on w przyszłym sezonie. Pytanie tylko na jakim stanowisku ?

Darg
Trener
Trener

Posty: 128

PostWysłany: Śro 21:04, 08 Lip 2009    Temat postu:

Nadzwyczajne posiedzenie zarządu BVB Dortmund zakończone !!!! Karty zostały odsłonięte

Po ponad 3- godzinnym posiedzenie zarządu klubu sportowego Borussia podjęto decyzje co do najważniejszych stanowisk w klubie i przyszłości Borussii. Nowe zmiany będą obowiązywać od nowego sezonu.

Funkcję trenera 1 zespołu obejmie po zakończeniu sezonu Jürgen Klopp(w środku). ---> podpisał 2-letni kontrakt z klauzulą odejścia w razie spadku
Funkcję dyrektora sportowego/managera Borussii obejmie Darg(po prawej)---> podpisał 1 roczny kontrakt
Fukcję prezesa klubu obejmie Hans-Joachim Watzke (po lewej)

Dziś około godziny 17.30 do klubu zjechały się ważne osoby z grona zarządu (między innymi widoczni na zdjęciu) pojawili się w siedzibie klubu, aby dyskutować o przyszłości klubu. O ile w gronie faworytów na stanowisko managera klubu był Darg, a trenerem właśnie Klopp, to nowy prezes budzi wielkie zdziwienie. Były, ustępujący prezes dr Rauball rekomendował właśnie Darga, jednak ten nie chciał nim zostać. Nie chciał także dzielić funckji managera i trenera, stąd zatrudnienie Jurgena Kloppa. Ze stanowiskiem pożegnał się Michael Zorc, który podobno znajdował się w konflikcie z Dargiem i to on odpowiada podobno po części za fatalną sytuację klubu.

Niebawem ma odbyć się konferencja prasowa z udziałem nowego managera Darga, trenera - Kloppa i prezesa Watzke.

Darg
Trener
Trener

Posty: 128

PostWysłany: Czw 20:34, 09 Lip 2009    Temat postu:

Kolejna żałosna porażka !! Kibice tracą drżą o przyszłość !!

Borussia po raz kolejny nie potrafiła poradzić sobie z klubem o podobnej klasie i uległa w Valencji 2:0. Obydwie bramki dla gospodarzy zdobył Fernando Morientes. Po kolejnej porażce klub z Północnej Nadrenii - Westfalii ma już tylko 4 pkt przewagi nad strefą spadkową.
Borussia wyjątkowo słabo radzi sobie ostatnimi czasy w lidze. Przegrywa z niżej notowanymi rywalami i co najgorsze wysoko. Kibice nie kryją obaw i obawiają się, że w przyszłym sezonie będą się emocjonować 2-ligowymi potyczkami. To oznaczałoby oczywiście mniejsze wpływy do budżetu i z biletów.

Darg
Trener
Trener

Posty: 128

PostWysłany: Pią 21:04, 10 Lip 2009    Temat postu:

Karuzela Dortmundu znów na górze

Po porażce, zwycięstwo, po nim znów porażka.... i tak na okrągło. Tak wygląda ostatnio gra BVB. Dzisiaj Borussia wygrała swój mecz z Villarealem 2:1 i jest bardzo blisko utrzymania. Bramki dla Schwarz & Gelbe strzelali Kehl i Hajnal.

Darg
Trener
Trener

Posty: 128

PostWysłany: Nie 20:40, 12 Lip 2009    Temat postu:

Kolejne porażki, zaskakująca deklaracja Darga !!

Dwie ostatnie kolejki to kolejne pasmo porażek i słabej gry Borussii. O ile po pierwszej części sezonu BVB zajmowała pozycję w górnej części tabeli, tak obecnie Borussia musi solidnie się wysilać, aby utrzymać się w lidze. Cierpliwość stracił już natomiast Darg, który co prawda podpisał nowy kontrakt managerski na 2 sezony, ale dodał, że : "nie ma zamiaru prowadzić 2-ligowego klubu". Tym samym jego deklaracja brzmi jednoznacznie - albo BVB utrzyma się i będzie on odpowiedzialny za transfery, albo BVB spadnie i Darg rezygnuje z prowadzenia klubu.

W szatni panuje bardzo nerwowa atmosfera i piłkarze grają bardzo słabo. Panuje prawdziwa walka o przetrwanie i na 3 kolejki przed końcem ligi Borussia ma tylko 3 pkt przewagi nad strefą spadkową.

Darg
Trener
Trener

Posty: 128

PostWysłany: Wto 20:29, 14 Lip 2009    Temat postu:

BVB zostaje w 1 lidze !!!

Po bardzo słabych meczach i prawdziwej "walce o życie" w "meczu o 6 pkt" z Realem lepsi okazali się gospodarze z Dortmundu, wygrywając 3:1 i tym samym zapewnili sobie ligowy byt.

Bohaterem spotkania po raz kolejny został Nelson Valdez, który znów popisał się hat-trickiem i uratował BVB przed spadkiem. Honorowe trafienie dla Realu zaliczył Ronaldinho.

Po meczu Darg stwierdził jednoznacznie, że zmienił się jego pogląd co do kilku zawodników. Część mnie zawiodła, niektórzy zrobili to co do nich należało, a część pokazała się z naprawdę dobrej strony, czego się nie spodziewałem.

Był to ostatni mecz Darga na Signal Iduna Park w roli trenera zespołu. Przypomnijmy, że od nadchodzącego sezonu jego rolę przejmię Jurgen Klopp, a on sam zostanie tylko managerem zespołu.

Darg
Trener
Trener

Posty: 128

PostWysłany: Nie 19:24, 19 Lip 2009    Temat postu:

Spotkanie w zarządzie - brak pieniędzy źródłem kłopotów !!! BVB dokonuje pierwszych wzmocnień !!

Dziś znów zawżało w Dortmundzie. Okazuje się, że nowy- stary manager Borussi Darg (na zdjęciu) nie ma wystarczających środków na zrealizowanie transferów, które chciał.
Istnieją pewne komplikacje, ale to nie znaczy że wogóle odgrodzimy się od transferów i nikogo nie kupimy. Jednak priorytetem jest dla nas stawianie na młodzież z naszej szkółki i to tam mamy największe perspektywy i talenty. - mówi Darg.

Tymczasem nieoficjalnie Borussia już poważnie wzmocniła się. Nowym nabytkiem klubu z Dortmundu ma być Robbie Keane występujący ostatnio w Arsenalu Londyn. Na dniach ma on podpisać kontrakt z klubem z Północnej Westfalii. Kwota transferu podobno nie przekracza 10 mln.

Keane w Dortmundzie!!!

Darg
Trener
Trener

Posty: 128

PostWysłany: Śro 10:48, 22 Lip 2009    Temat postu:

Kolejne wzmocnienia BVB !!! Govou w Dortmundzie !!!

BVB dokonała kolejnych wzmocnień i tak jak obiecywał manager Darg do klubu dołączyli nowi piłkarze.

Wojciech Łobodziński - napewno wywołał niemałe zamieszanie wśród kibiców, bowiem nie liczyli na transfer kolejnego polaka. Jednak mówi się wporst, że było to tylko zrobione po to, by załatać prawą stronę w razie kontuzji Błaszczykowskiego i by pozbyć się Zieglera, który podobno chciał odejść. Szansę na gre jednak Łobodziński ma małe,

Remy Vercoutre - na tego bramkarza, sprowadzonego z Lyonu BVB wydała 4 mln. Jednak on także jest tylko zmiennikiem Romana Weidenfellera. Ten transfer przyniósł jednak pożytek, gdyż zastąpił starszego i gorszego Zieglera, który odszedł do Wisły Kraków. KTo wie ? Może w przyszłości będzie z niego czołowy bramkarz Borussi.

Sidney Gouvu - to prawdziwy hit transferowy. Wydawało się, że BVB nie szuka już wzmocnien, ale nagle okazało się, że bardzo dobrą ofertę kontraktu otrzymał Mohamet Zidan, za którego Wisła była w stanie wyłożyć aż 15 mln euro. Cały budżet z jego transferu Darg przeznaczył na sprowadzenie właśnie Gouvu, sprowadzonego z Lyonu. To piłkarz mogący grać zarówno w ataku jak i na skrzydłach, więc zapełnia wszelkie luki w kadrze.

Mówi się, że to koniec transferów BVB i klub z Westfalii w końcu jest gotowy na nowy sezon. Czy jednak będą w stanie takim składem utrzymać się w lidze ? Odpowiedź poznamy po rozpoczęciu rozgrywek.

Tymczasem BVB wyjeżdża na zgrupowanie z nowym trenerem Kloppem do Donaueschingen, gdzie już jutro zagrają sparing z drużyną Eintracht Braunschweig.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.managereuropa.fora.pl Strona Główna -> Stare tematy / 2 sezon ManagerEuropa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)