Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 810

PostWysłany: Pią 19:30, 29 Maj 2009    Temat postu:

Wygrana z Manchesterem City 2:0

W ramach 11 kolejki Europejskiej ligi rossoneri pokonali na San Siro drużynę Manchester City.Bramki zdobyli Pato i Robben.

Strzelcy:

Pato

Robben

Komentarze pomeczowe

Lukasz1440
Jestem zadowolony z mojej drużyny.Zagrali dobrze.Już myślimy o meczu z Interem Mediolan.

Wynik:

2:0

Ostatnio zmieniony przez Lukasz1440 dnia Pią 19:33, 29 Maj 2009, w całości zmieniany 1 raz
Lukasz1440

Posty: 810

PostWysłany: Pon 15:30, 01 Cze 2009    Temat postu:

Derby dla Rossonerich!!!

W ramach 12 kolejki Europejskiej ligi AC Milan pokonał na wyjeżdzie drużynę Interu Mediolan 1:0.Bramkę na wagę 3 punktów zdobył Andrea Pirlo.

Opis spotkania

Pierwsza połowa

Pierwsze zagrożenie pod bramką Milanu w 1. minucie stworzył Ibrahimović, którego strzał głową poszybował daleko obok bramki strzeżonej przez Christiana Abbiatiego. Podopieczni lukasza1440 swoją pierwszą groźną akcję skonstruowali w 7. minucie, kiedy to strzałem "nożycami" popisał się Gianluka Zambrotta. Jego strzał jednakże pewnie złapał golkiper Interu - Julio Cesar. W 9. minucie nastąpiła szybka odpowiedź podopiecznych Brono1906. Dośrodkowa w pole karne świetnie piąstkuje Abbiati, który uprzedza w ostatniej chwili Samuela. W 13. minucie kolejna akcja gospodarzy dzisiejszego pojedynku. Beckham próbuje szczęścia z daleka, ale jego strzał szybuje daleko obok bramki Milanu. W 17. minucie groźnie robi się pod bramką nerazzurrich za sprawą Brazylijczyka Pato, którego strzał głową wędruje nad bramką. Minutę później szybka odpowiedź Interu. Ostatecznie podanie na czystą pozycję trafia do Stankovicia, który przymierza się do strzału mając przed sobą tylko Abbiatiego, jednakże wprost fenomenalnym wślizgiem popisuje się Massimo Ambrosini, niwelując bramkową akcję do minimum! Gdyby nie ta świetna interwencja pomocnika rossonerich, Milan najprawdopodobniej przegrywał by po 18. minutach meczu.

W 20. minucie Pato wpada w pole karne Interu, tam ogrywa Julio Cesara, jednakże strzał utrudnia mu bardzo ostry kąt i problem z opanowaniem piłki. Ostatecznie całą sytuację wyjaśniają obrońcy gospodarzy. W 21. minucie znów groźna akcja za sprawą Pato. Brazylijczyk w polu karnym próbuje pokonać bramkarza, jednakże ten w ostatniej chwili broni jego strzał. W 28. minucie z dystansu strzela Seedorf, jego strzał jednak wędruje nad bramką Julio Cesara.W 37. minucie na odważny strzał z dystansu decyduje się Gattuso. Jego strzał wędruje jednak nad bramką Milanu. W 40. minucie swojego szczęścia z dystansu próbuje Beckham. Na posterunku świetnie spisuje się jednak Abbiati.Pierwsza połowa zakończyła sie rezultatem 0:0.

Druga połowa

Druga połowa rozpoczęła się tak jak pierwsza od wyraźnych ataków Interu. Pierwsze poważniejsze zagrożenie ze strony gospodarzy przypadło na 47. minutę, kiedy to błąd i poślizgnięcie się na murawie stadiony Ambrosiniego wykorzystał Toni. Jego strzał z okolic 18 metrów o dosłownie milimetry minął bramkę strzeżoną przez Christiana Abbiatiego. Dwie minuty później Zlatan Ibrahimovic wbiega w pole karne Milanu, następnie po ziemi podaje piłkę do wbiegającego Toniego, jednakże ten nie dosięga piłki, a zagrożenie zostaje zniwelowane. W 50. minucie szczęścia z dystansu próbuje Kaka. Jego strzał pewnie broni jednak Julio Cesar. W 57. minucie następuje zmiana w ekipie Lukasza1440. Murawę opuszcza Clarens Seedorf, a w jego miejsce pojawia się Marco Boriello. W 60. minucie konfrontacji następuje szybka i składna akcja podopiecznych Jose Mourinho. Beckham podaje piłkę do wbiegającego w pole karne Ibrahimovicia, ten szybko decyduje się na mocny i precyzyjny strzał, jednakże świetną interwencją i refleksem popisuje się Abbiati! W 70. minucie następuje szybkie podanie zza połowy do wbiegającego na czystą pozycję Toniego, jednakże zawodnika Interu ubiega Abbiati, który wyjaśnia całą sytuację dobrym wyjściem ze swojego pola karnego. W 71. minucie Kaka podaje futbolówkę w pole karne, do wbiegającego Pato, ten decyduje się wysunąć ją zza linie pola karnego do znajdującego się tam Andrei Pirlo, który precyzyjnym strzałem pokonuje Julio Cesara. 0:1!W 72. minucie mogło być już 0:2 za sprawą Alexandre Pato, jednakże jego strzał z ostrego kąta broni świetnie wychodzący goalkeeper Interu. W 74. minucie Toni wykorzystując nieuwagę obrońców Milanu wychodzi na czystą pozycję, z kilku metrów decyduje się oddać strzał, jednakże ponownie na posterunku jest Abbiati, który paruje piłkę. Postawa bramkarza Milanu jest naprawdę godna uwagi! W 78. minucie dośrodkowanie Milanu do wybiegającego na czystą pozycję Ricardo Kaki. Ten doskonale opanowuje piłkę i trafia do bramki Interu, jednakże sędzia liniowy z podniesioną chorągiewką wskazuje na pozycję spaloną pomocnika rossonerich. W 79. minucie przed szansą na zmianę wyniku staje Pirlo. Jego strzał broni nogami Julio Cesar. W 89. Minucie przed szansą na zmianę rezultatu stanął jeszcze ramos, jednak jego strzał z linii pola karnego został zablokowany w ostatniej chwili przez obrońców Interu. W 90. minucie świetną okazję na podwyższenie wyniku zmarnował Boriello, którego strzał w ostatniej chwili obronił J. Cesar. Inter Mediolan - AC Milan 0:1!