PostWysłany: Pon 9:32, 20 Kwi 2009    Temat postu: Gazetka klubowa

Tutaj będą podawane informacje odnośnie klubu z Anfield Road.

Rafalu

Posty: 875

PostWysłany: Pon 9:35, 20 Kwi 2009    Temat postu:

Dziś na łamach prasy został przedstawiony nowy trener. Został nim Liv, wszyscy mają nadzieję że zdoła on wygrać ligę i dobrze poprowadzić zespół. Jak sam mówi jest niedoświadczonym trenerem, ale od zawsze kibiciem Liverpoolu.

"Od dziecka jestem kibicem LFC teraz będę miał szanse zapisać się w historii tego klubu na długo mam nadzieję że to mi się uda" - powiedział nowy trener LFC.

Rafalu

Posty: 875

PostWysłany: Śro 11:36, 22 Kwi 2009    Temat postu:

Sparingi w kratkę

Drużyna Liverpoolu FC rozegrała 4 spotkania kontrolne przed sezonem. Niestety widać ze zespół jest w fazie przygotowań.

O to co powiedział trener:

-"To tylko spotkania kontrolne, każdy mecz jest ważny, lecz my próbujemy nowych rozwiązań i sensownego rozstawienia zawodników na ich pozycjach.

Rafalu

Posty: 875

PostWysłany: Śro 20:24, 22 Kwi 2009    Temat postu:

David Bentley graczem Liverpoolu

Dziś do Liverpoolu zawitał nowy nabytek LFC David Bentley. Piłkarz podpisał kontrakt, który wiąże go z klubem na 3 lata.

Wypowiedź piłkarza na konferencji:

-"Jestem bardzo zadowolony z tego transferu, mam nadzieję że wywalczę sobie miejsce w podstawowym składzie. Dołączenie do Liverpoolu było moim marzeniem od zawsze.."- zakończył piłkarz

Ostatnio zmieniony przez Rafalu dnia Śro 20:26, 22 Kwi 2009, w całości zmieniany 1 raz
Rafalu

Posty: 875

PostWysłany: Pią 12:43, 24 Kwi 2009    Temat postu:

Świetny debiut Bentleya

David Bentley w swoim debiucie w meczu z bardzo groźnym przeciwnikiem, Barceloną zdobył swoją pierwszą bramkę.

Bentley zdobył także bramkę w meczu z Valencią wygraną przez Liverpool 0:3.

Liverpool przegrał swój mecz sparingowy z drużyną Milanu i Aston Villą. Co powiedział trener po porażkach.

-"Chciałem dac szansę młodym zawodnikom, nie żałuję tego. Mimo porażek zauważyłem dużo plusów. Na pewno wyciągniemy odpowiednie wnioski z tego meczu".

Rafalu

Posty: 875

PostWysłany: Wto 22:56, 28 Kwi 2009    Temat postu:

Pierwszy ligowy mecz i pierwsza porażka

Dziś została rozegrana pierwsza kolejka Europejskiej ligi, w której to zespół Liverpoolu przegrał swój mecz z Tottenhamem 2:1. Bramki dla drużyny Tottenhamu strzelał nowy nabytek, Tevez. Gola dla LFC zdobył Albert Riera.

Mecz nie ułożył się po myśli Liverpoolczyków, którzy już na samym początku przegrywali 2;0. Honor naszych ulubieńców uratował Hiszpański skrzydłowy.

Tottenham - Liverpool 2:1
1:0 - Tevez
2:0 - Tevez
2:1 - Riera

Pomeczowe wywiady:

Trener LFC:

-"Mecz nie ułożył się po naszej myśli, już na początku spotkania przegrywaliśmy 2:0. Straszne błędy popełniła nasza defensywa, mamy nad czym pracować"- powiedział Liv

Dodał: "Myślę że w kolejnym meczu pokażemy walkę i dobrą grę" - zakończył.

Albert Riera:

-"To spotkanie od początku układało się przeciwko nam. Straciliśmy bardzo szybko 2 bramki, po których było nam bardzo ciezko się podnieść. Tottenham zaprezentował bardzo dobrą grę i zasłużenie wygrał"

Ostatnio zmieniony przez Rafalu dnia Wto 22:57, 28 Kwi 2009, w całości zmieniany 1 raz
Rafalu

Posty: 875

PostWysłany: Pią 20:25, 01 Maj 2009    Temat postu:

Dobry mecz i 3 punkty

Dziś rozegrano 2 kolejkę Europejskiej ligi. Na Anfield Road zawitała drużyna z Holandii, AZ Alkmaar. Mecz rozpoczął się o godzinie 13:40. Kibice z niecierpliwością czekali w jakim zestawieniu wybiegnie drużyna The Reds. Na boisku kibice mogli zobaczyć ostatnie 2 nabytki trenera Liv'a, Davida Bentleya i Alfonso Alvesa.

Spotkanie rozpoczęło się od gwałtownych ataków gospodarzy. Długą piłkę w pole karne wrzucił David Bentley i po strzale Alfonso Alvesa piłka wylądowała w siatce. Po 5 minutach na tablicy wyników widniał wynik 1:0. Piłkarze gości nie zachwycali, którzy pod presją wybijali piłkę pod nogi graczy z Anfield. I to w pewnym momencie się zemściło przechwyt na środku pola przez znakomicie grającego Javiera Mascherano, krótkie podanie do Gerrarda, który pięknym podaniem wypuścił Alberta Rierę. Hiszpan nie zastanawiając się uderzył na bramkę, ale piłka wylądowała na bocznej siatce bramki. Do przerwy wynik się nie zmienił mimo paru okazji gospodarzy.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie do pierwszej od szybkich ataków Liverpoolczyków. Piłkarze AZ bronili się całym zespołem na własnej połowie. W 50 minucie meczu napastnik gości przeprowadził świetną indywidualną akcję, ale oddał bardzo lekki strzał na bramkę Reiny. Ale było można przepuścić to była tylko jedna z akcji AZ. W 75 minucie Xabi Alonso prostopadłym zagraniem wypuścił Alvesa, który nie miał problemu z pokonaniem bramkarza. Gdy już wszyscy myśleli że wynik się nie zmieni kolejną bardzo dobrą akcję przeprowadzili gracze Liverpoolu. Bardzo dużo podań wymienili obrońcy, Skrtel zagrał piłkę do Gerrarda, który od razu uderzył na bramkę z blisko 20 metrów ale bramkarz gości sparował piłkę przed siebie, pierwszy dobiegł do niej Torres i strzałem nad bramkarzem ustalił wynik spotkania na 3;0.

Liverpool - AZ Alkmaar 3:0

1:0 - Alfonso Alves
2:0 - Alfonso Alves
3:0 - Torres

-"To było bardzo dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Słaby początek sezonu spowodował ze musieliśmy poprawić pewne elementy gry i zagrać bardzo ofensywny mecz, i to się udało. Jestem bardzo zadowolony z nowych graczy i także z tych, którzy wywiązali się z powierzonych im zadań" - zakończył zadowolony trener Liv.

Steven Gerrard:

-"Mecz od początku ułożył się po naszej myśli. Szybko strzelona bramka pozwoliła nam na kontrolowanie meczu". - powiedział zmęczony Gerrard

Ostatnio zmieniony przez Rafalu dnia Pią 20:35, 01 Maj 2009, w całości zmieniany 2 razy
Rafalu

Posty: 875

PostWysłany: Nie 17:59, 03 Maj 2009    Temat postu:

Już jutro 3 mecz ligowy

Już jutro swój 3 mecz ligowy rozegra zespół Liverpoolu, mierząc się z drużyną Bayernu Monachium. Spotkanie rozegramy na wyjeździe.

Drużyna prowadzona przez Lfp fan zajmuje obecnie 14 miejsce w lidze z dorobkiem 3 pkt, natomiast zespół The Reds zajmuje 8 miejsce z taką samą ilością punktów, a z lepszym bilansem.

Bayern vs Liverpool

Ostatnio zmieniony przez Rafalu dnia Nie 18:01, 03 Maj 2009, w całości zmieniany 1 raz
Rafalu

Posty: 875

PostWysłany: Śro 20:48, 06 Maj 2009    Temat postu:

3 kolejka i kolejna porażka !

Dziś rozegrano spotkanie pomiędzy drużynami teoretycznie równymi, jednak wynik meczu mówi nam coś innego.

Zaczęło się od bardzo dobrych ataków Liverpoolu, kiedy ci już w 5 minucie mogli zdobyć bramkę po atomowym strzale Stevena Gerrarda. Lecz była to tylko jedna z niewielu okazji na zdobycie bramki. Gracze Bayernu pokazali się z bardzo dobrej strony w tym spotkaniu. 10 minuta i pierwsza bramka za sprawą Klose, który po znakomitej indywidualnej akcji pokonał Jose Reinę. Po bramce dla gospodarzy The Reds zaczęli częściej atakować co kończyło się na obronie Bayernu. Jedna z niewielu okazji na zdobycie bramki miała miejsce w 35 minucie kiedy to D.Bentley dorzucił świetną piłkę do wchodzącego w pole karne Torresa, jednak ten trafił w słupek. Reszta meczu należała już jednak do piłkarzy Bayernu. W 69 minucie kiedy to Ribery okiwał słabo spisującą się defensywę Liverpoolu i zagrał do Miro Klose, a ten strzałem obok Reiny ustalił wynik spotkania.

Bayern Monachium - Liverpool FC 2:0
1:0 -Klose
2:0 - Klose

Ostatnio zmieniony przez Rafalu dnia Śro 20:49, 06 Maj 2009, w całości zmieniany 1 raz
Rafalu

Posty: 875

PostWysłany: Sob 11:00, 09 Maj 2009    Temat postu:

Trudny mecz, strata punktów

W meczu 4 kolejki Europejskiej Ligi drużyna prowadzona przez trenera Liv'a uległa na własnym stadionie Chelsea 0:1. Mecz charakteryzował się w ogromną walkę w środowej strefie boiska. Nie brakowało ostrych wejść przepychanek itp.

Mecz rozpoczął się o godzinie 14:00. Trener Liv postanowił zagrać na dwóch napastników, lecz i to nie przyniosło efektu. Już w 5 minucie dogodną sytuację do objęcia prowadzenia miał Xabi Alonso ale piłka po jego strzale z blisko 25 metrów trafiła wprost w spojenie słupka z poprzeczką. Późniejsze akcje to znaczna przewaga Chelsea. jedna z nich o mało co nie zakończyła się bramką. Drogba okiwał 3 zawodników i podał długą piłkę za plecy obrońców do wchodzącego w pole Alexa ale tym razem Reina zdołał obronić strzał.

2 połowa spotkanie to nieustanna walka w środkowej strefie boiska. Można było zauważyć lepszą grę Gerrarda od kryjącego go Lamparda jednak to nie przełożyło się na wynik spotkania. W 84 minucie meczu piękną akcję przeprowadził Essien, który strzałem z 30 metrów postraszył bramkarza The Reds. Rzut rożny, piłka wybita przez obrońców przed pole karne, niestety w tym miejscu czyhał A.Cole, który strzałem z woleja wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. W ostatnich minutach meczu Liverpoolczycy próbowali doprowadzić do wyrównania lecz świetnie grająca w tym meczu obrona The Blues zapobiegała zagrożeniom.

Wywiady pomeczowe:

-"To kolejne spotkanie z serii nieudanych. Zawiodło przygotowanie kondycyjne zespołu, wyraźnie opadliśmy z sił"- zakończył przybity trener Liv.

Jamie Carragher

"- Musimy zabrać się do ciężkiej pracy gramy bardzo słaby futbol, myślę że kolejne spotkania będą dużo lepsze w naszym wykonaniu".

Ostatnio zmieniony przez Rafalu dnia Sob 11:00, 09 Maj 2009, w całości zmieniany 2 razy
Rafalu

Posty: 875

PostWysłany: Pią 23:46, 15 Maj 2009    Temat postu:

Wygrana, 3 punkty na koncie !!!

Dzisiejszego dnia po kilkudniowym odpoczynku gracze Liverpoolu rozegrali mecz z klubem z Anglii, Manchesterem City.

Relacja:

O godzinie 16:00 sędzia zagwizdał po raz pierwszy. Kibice zgromadzeni na nowym obiekcie wiernie wspierali swoją drużynę z nadzieją odmiany i zgarnięciu 3 pkt. Mecz rozpoczął się od gwałtownych ataków Liverpoolczyków. Pierwszą dogodną sytuację na zdobycie bramki miał David Bentley ale minimalnie chybił w 1 minucie gry. Kolejne minuty to co raz większa przewaga gospodarzy. Widać było bezradność przyjezdnych. Wszyscy mieli nadzieję że to właśnie od tego meczu zacznie się dobra pasja The Reds. W 35 minucie gry faulowany tuż przed linią oznaczającą 16 metr Riera, musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Na boisku zameldował się Rayan Babel. Do rzutu wolnego podchodzi Gerrard, uderza, broni Given, ale źle odpija futbolówkę do której dopada Torres i pakuje ją do bramki. Sędzia kończy 2 połowę spotkania.

Piłkarze meldują się na murawie zaraz sędzia rozpocznie drugie 45 minut. Zaczęli !!. Dalej drużyną kontrolującą grę są gospodarze. Mijaja kolejne minuty a na zegarze upływa już 65 minuta. Liverpool mimo świetnych okazji nie potrafi zdobyć drugiej bramki. Aż do 80 minuty. Strzał z dystansu Gerrarda piłka trafia w rękę Zabalety i sedzia wskazuje na 11 metr. Do rzutu karnego podchodzi Gerrard i pewnie zamienia go na bramkę. Mamy 2;0. The Reds skoncentrowali się na obronie, broniąc dobrego rezultatu. Sędzia techniczny podnosi tablicę, dolicza 3 minuty. 92 minuta i pierwsza godna pochwały akcja gości. Piłka na skrzydło, centra w pole karne i piękny strzał z woleja Robinho, Reina bezradny.