PostWysłany: Śro 18:00, 06 Maj 2009    Temat postu:

Czyli 4 kolejka na Emirates Stadium

1-1

14500 kibiców pojawiło się na Emirates Stadium w ten pochmurny dzień. Drużyna Arsenalu wybiegła na boisko w strategicznej formacji 4-3-1-2. Na murawę wybiegli: Adler -Sagna, Gallas, Toure, Clichy- Nasri, Fabregas, Rosicky- Arshavin - Van Persie, Adebayor.

Taktyka zespołu Real Madryt opierała się na ciekawym ustawieniu 4-3-2-1. Na murawę wybiegli: Casillas - Nesta, Cannavaro, Pepe, Chiellini - Nani, Sneijder, Rafael van der Vaart- Eduardo, Ronaldinho- van Nistelrooy.

Zawodnik Realu, van der Vaart, wyprowadził swój zespół na prowadzenie 1-0 w 2 minucie, po świetnej akcji prawym skrzydłem. W 4 minucie spotkania Adebayor znalazł lukę w środku formacji obronnej gospodarzy i strzałem zza linii pola karnego równie potężnym co celnym skierował piłkę w samo okienko. 1-1. W 19 minucie Eduardo da Silva znalazł się w doskonałej sytuacji. Adler popisał się jednak fantastyczną paradą, ratując gospodarzy przed utratą bramki. Zespoły zeszły do szatni na przerwę z wynikiem 1-1. Zespół Arsenal dominował w spotkaniu, osiągając 55 procent posiadania piłki.

To był wyraźnie okres dominacji drużyny gości. Andrey Arshavin przedarł się przez linię obrony i był sam na sam z bramkarzem. Casillas wykazał się jednak fantastycznym refleksem. Znakomita okazja dla Realu. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Ronaldinho był sam na sam z bramkarzem... Gool! Nie maaa! Co za fenomenalna parada - Adler wybija piłkę na aut. 69 minuta spotkania. Rosicky wbiega z lewej strony w pole karne, mija dwóch obrońców, ma przed sobą już tylko bramkarza ... Zdąży Casillas!!! Nie zdąży!!! A jednak zdążył... Po brutalnym faulu zawodnik Realu, Chiellini, został ukarany żółtą kartką. Poszkodowanym graczem był Samir Nasri, który musiał opuścić boisko na noszach. Do zawodnika podbiegł lekarz klubowy, popatrzył mu głęboko w oczy, czy nie ma tam wstrząśnienia mózgu... Nie, na szczęście zawodnik może kontynuować grę. Zespół Arsenalu mógł wyjść na prowadzenie w 83 minucie, jednak Cesc Fabregas po precyzyjnym dośrodkowaniu z prawej flanki źle trafił w piłkę. Ładnie go tam odpychał obrońca, ale zgodnie z przepisami. Zespół Arsenalu dominował w spotkaniu, osiągając 51 procent posiadania piłki.

Adebayor był niewątpliwie najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem zespołu Arsenalu. Z drugiej strony, Gallas miał fatalny dzień. van der Vaart był najlepszym zawodnikiem drużyny Realu. Z drugiej strony, Ronaldinho miał fatalny dzień. Końcowy wynik spotkania: 1-1.

"To było wspaniałe widowisko, chciałbym pogratulować bramkarzom"-powiedział Dawid0328

"Uważam, że graliśmy słabo w obronie, ale w ataku było niewiele lepiej dużo strat i niewykorzystanych sytuacji myślę, że 1-1 to dobry wynik"-powiedział Rene Adler

3:1

Pochmurna ale bezdeszczowa pogoda pozwoliła dzisiaj zasiąść 13374kibicom na Stade Gerland. Taktyka zespołu Olympique opierała się na ciekawym ustawieniu 4-3-1-2. Na murawę wybiegli: Lloris- Reveillare, Cris, Mensah, Grosso- Petrov, Makoun, Toulalan- Deco- Benzema, Bojinov

Fabio Grosso (Olympique) otrzymał żółtą kartkę w 2 minucie za niesportowe zachowanie. W 5 minucie gospodarze otrzymali rzut karny. Goście gwałtownie protestowali, ale sędzia pozostał stanowczy. Karim Benzema spokojnie umieścił piłkę przy lewym słupku. 1-0. Szybki jak błyskawica Robin Van Persie z łatwością pozostawił rywala w tyle i zdobył gola dla Ińsko. Hugo Lloris kompletnie pogubił się w tej akcji. Od 24 minuty mamy już 1-1. To był wyraźnie okres dominacji drużyny gości. Andrey Arshavin przedarł się przez linię obrony i był sam na sam z bramkarzem. Hugo Lloris wykazał się jednak fantastycznym refleksem. Tablica świetlna pokazywała rezultat 1-1 do przerwy. Czterdzieści pięć minut spotkania było zdominowane przez Olympique, z imponującymi 60 procentami posiadania piłki.

Deco popisał się cudowną sztuczką techniczną - Gallas nie wiedział co się dzieje. Bramkarz fantastyczną interwencją zażegnał jednak niebezpieczeństwo. Przeciwko gorszej drużynie, sprytne wykonanie rzutu wolnego przez Olympique mogło przynieść powodzenie w 69 minucie. Kombinacja podań przeniosła piłkę w pole karne, jednak obrońcy w ostatniej chwili zablokowali wychodzącego na pozycję piłkarza Olympique, spokojnie asekurując piłkę wprost w objęcia bramkarza. W 78 minucie Petrov wywalczył piłkę bardzo walecznie w środku pola, minął obrońcę... ale potknął się na nierównej murawie i bramkarz spokojnie złapał piłkę. Trybuny ucichły w 79 minucie, kiedy po dynamicznej akcji prawą stroną Robin Van Persie wyprowadził drużynę gości na prowadzenie 1-2. To co zrobił Francesc Fabregas, to naprawdę malinka na torcie! Rosicky precyzyjnie wrzucił ze skrzydła, a piłkarz Ińsko wali nożycami z powietrza bramkę, która wprawia w zachwyt widownię. 1-3. Ta połowa należała do zespołu Arsenal, który miał 55 procent posiadania piłki.

4:2

Taktyka zespołu Inter opierała się na ciekawym ustawieniu 4-2-3-1. Na murawę wybiegli: Cesar - Maxwell, Cordoba, Samuel, Mancini - Zanetti, Gattuso- Beckham,Stanković,Mancini- Ibrahimović.

Już w 2. minucie van Persie wyprowadził Arsenal na prowadzenie. 1-0. w 6. minucie szybka odpowiedź gości, Zlatan Ibrahimović dostał piłkę na środku boiska, podbiegł i huknął w swoim stylu z 35 metrów tuż przy słupku, bramkarz nawet nie drgnął. od 6. minuty mamy 1-1. W 12. minucie faul na Rosickym 25 metrów od bramki, do piłki podchodzą Fabregas i van Persie. Fabregasssss golll-a nie ma, Cesar odbija to uderzenie, jednak do piłki dopada Arshavin strzela na bramkę i gol. Mamy 2-1 dla Arsenalu. w 26 minucie faul na Stanković'u. Do piłki podchodzi Ibrahimović, ale piłka po odbiciu od spojenia bramki Rene Adlera. Wychodzi na aut. W 35. minucie grożny strzał Beckhama, rzut rożny. W 40. minucie Arshavin podwyższył na 3-1, wyszedł sam na sam z Cesarem i pokonął go pięnym lobem.
Koniec pierwszej połowy.

W drugiej połowie szybka akcja Interu Ibrahimović wychodzi sam na sam, fauluje go Gallas i tylko żółta kartka dla Francuza, Zlatan długo leżał na murawie, w końcu zniesiono go z boiska, do piłki podszedł Backham i uderzył nie do obrony. Była to 63. minuta. W 76. minucie rzut różny Fabregas wrzucił na Adebayora, który popisał się pięknym wolejem, piłka wpada do siatki 4-2. W 86. minucie groźna akcja pod bramką Interu jednak Fabregas po uderzeniu z 26 metrów, kieruje piłke tuż obok lewego słupka. w 90. minucie jeszcze okazja dla Interu Mancini uderza bardzo mocno, jednak równie nie celnie.

Strzelcy:

Ostatnio zmieniony przez Dawid0328 dnia Sob 13:34, 16 Maj 2009, w całości zmieniany 1 raz

2-0

Rzeszę 13234 kibiców, którzy stawili się dzisiaj na Emirates Stadium, powitały rzęsiste opady. Jak Państwo widzą w tym deszczu nic nie widać... Drużyna Arsenalu rozpoczęła mecz w ustawieniu . A teraz króciutko skład, bo to w końcu najważniejsze: Adler -Sagna, Gallas, Toure, Clichy- Nasri, Fabregas, Rosicky- Arshavin - Van Persie, Adebayor.

Drużyna Manchesteru City wybiegła na boisko w strategicznej formacji 4-4-2. W wyjściowej jedenastce znaleźli się następujący zawodnicy: Given - Zabaleta, Richards,Dunne, Bridge- SWP, Elano, de Jong, Petrov - Bellamy, Robinho.

Od samego początku większość akcji zespołu Arsenal było przeprowadzanych środkiem boiska. W 11 minucie Cesc Fabregas wywalczył piłkę bardzo walecznie w środku pola, minął obrońcę... ale potknął się na nierównej murawie i bramkarz spokojnie złapał piłkę. W 13 minucie zawodnik drużyny City, Martin Petrov, po starciu z rywalem padł na murawę tuż za linią pola karnego. Jednak sędzia uznał, że zawodnik symulował i ukarał go żółtą kartką. Piłkarze City wyglądali na zagubionych na boisku, ich poziom zorganizowania był zaledwie przeciętny. W 26 minucie gospodarze otrzymali rzut karny. Goście gwałtownie protestowali, ale sędzia pozostał stanowczy. Andrey Arshavin spokojnie umieścił piłkę przy lewym słupku. 1-0. Tomas Rosicky został ukarany żółtą kartką za utrudnianie wykonania rzutu wolnego w 31 minucie. Jakby połamały się te linie zespołu Manchesteru City... Adebayor wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego, ale bramkarz popisał się refleksem. Odbitą piłkę opanował Andrey Arshavin i silnym strzałem zdobył gola. 2-0. Zmoczona przez deszcz, śliska murawa nie sprzyjała dokładnemu rozgrywaniu akcji - mecz obfitował w nieczyste zagrania i bezpardonową walkę. Andrey Arshavin wykazywał wielkie zaangażowanie i rozgrywał świetne spotkanie. On jest tak twardy, tak wytrzymały, tak długowłosy, jak bohater Pieśni o Nibelungach. Do przerwy 2-0. Czterdzieści pięć minut spotkania było zdominowane przez Arsenal, z imponującymi 67 procentami posiadania piłki.

Trener City przeprowadził w czasie przerwy dodatkową odprawę taktyczną, dzięki czemu zawodnicy odzyskali dobry poziom zorganizowania na boisku. Padający deszcz sprawiał, że murawa zaczynała przypominać grzęzawisko. Robinho nie miał dzisiaj żadnego pożytku ze swojej techniki. W 69 minucie zawodnik Arsenalu, Gael Clichy, z okrzykiem bólu upadł na murawę. Widzowie z zapałem dopingują piłkarza: "Wstawaj, wstawaj, ..." - na szczęście po chwili zawodnik podniósł się i mógł kontynuować grę. W 69 minucie zmiana w ekipie City. Bellamy opuszcza boisko w karetce i nie wróci już do gry. Kibice klaszczą dodając mu otuchy - prawdopodobnie piłkarz ma złamaną nogę! Jego miejsce na boisku zajął Benjani. Piłkarze Manchesteru wyglądali na zagubionych na boisku. Zespół Ińsko dominował w spotkaniu, osiągając 60 procent posiadania piłki.

Ostatnio zmieniony przez Dawid0328 dnia Pon 20:10, 25 Maj 2009, w całości zmieniany 3 razy

1-4

Warunki pogodowe były sprzyjające, na trybunach Allianz Arena zasiadło 12468 kibiców. Trener drużyny Bayern zdecydował się na ustawienie 4-3-3. W wyjściowej jedenastce znaleźli się następujący zawodnicy: Boruc - Lahm, Demichelis, Lucio, Chivu- dos Santos, v. Bommel, Ze Roberto- Podolski, Klose, Ribery.

Zespół Arsenal wystąpił w ustawieniu 4-3-1-2 W wyjściowej jedenastce znaleźli się następujący zawodnicy: Adler -Sagna, Gallas, Toure, Clichy- Nasri, Fabregas, Rosicky- Arshavin - Van Persie, Adebayor.

Andrey Arshavin skorzystał z pomyłki środkowego obrońcy gospodarzy w 3 minucie i bez problemu zdobył bramkę na 0-1 dla Ińsko. W 15 minucie znów mamy remis. Gola dla Bayernu po akcji lewym skrzydłem zdobył Franck Ribery. 1-1. W 17 minucie fantastyczna okazja na objęcie prowadzenia dla gospodarzy po przepięknym dośrodkowaniu z lewej flanki. Lukas Podolski próbował strzelać bez przyjęcia, jednak nie trafił w piłkę i usiadł, jak to mówią piłkarze, na tyłku. 19 minuta spotkania Lucio niemal zapaśniczym chwytem powalił na ziemię rywala, który teraz protestuje przeciwko takim praktykom... Czerwona kartka dla zawodnika Bayernu! Po pierwszej połowie spotkania 1-1. Drużyny podzieliły się, osiągając po 50 procent posiadania piłki.

Arshavin zapewnił prowadzenie dla Arsenalu. Fantastycznie przedryblował obrońców, a następnie umieścił piłkę w siatce poza zasięgiem bramkarza. 2-1. w 65. minucie bramkarz wchodzi wślizgiem, po za polem karnym w sytuacji sam na sam z Robinem van Persie... czerwona kartka. Zmiana w zespole gospodarzy za Klose wchodzi Rensing, który staje na bramce. Podolski miał doskonałą sytuację w 68 minucie. Przejął podanie z prawego skrzydła, wpadł w pole karne, ale naciskany przez obrońcę posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. Andrey Arshavin przecisnął się przez centralną linię obrony w 68 minucie, zmieniając wynik na 3-1 dla Arsenalu. Przekonani o zwycięstwie, zawodnicy Arsenalu skupili się bardziej na defensywie. W 75 minucie spotkania środkowi obrońcy drużyny gospodarzy mogli się tylko przyglądać, gdy Arshavin przeprowadził fantastyczny rajd zakończony celnym strzałem na 4-1. 77 minuta spotkania. Fantastyczna okazja Francka Ribery, który przestrzela Zespół Arsenal dominował w spotkaniu, osiągając 66 procent posiadnai piłki.

Ostatnio zmieniony przez Dawid0328 dnia Pon 20:48, 25 Maj 2009, w całości zmieniany 1 raz

Arsenal sie wzmacnia

Dzisiaj Arsenal Londyn poinformował, że klub opuści E.Adebayor, a w jego miejsce przyjdzie G.Bale i R.Keane. Żadna ze stron w tym transferze na linii Arsenalu i Tottenhamu nie będzie dopłacać.

Dawid0328:Bale jest bardzo utalentowanym zawodnikiem i napewno będę na niego stawiał, Keane... jest zawodnikiem, który tylko zapełni dziure bo Adebayorze i bedę szukał jeszcze jednego napastnika. Wcale niechciałem sprzedawać Emmanuela, ale oferta jaka wpłyneła z Tottenhamu była z tych nie do odrzucenia.

Nasri odchodzi

Samir Nasri jest piłkarzem Bayernu Monachium. Francuski piłkarz pozytywnie przeszedł testy medyczne i podpisał 3-letni kontrakt z klubem z Bawarii.

Arsenal dostanie za młosdego rozgrywającego 20 mln teraz, i 20 na koniec sezonu, w przyszłość klub z Londynu zarobi jeszcze 5% z następnego transferu Francuza.

Villarreal CF 1-3 Arsenal

Toure otrzymał żółtą kartkę w 2 minucie za niesportowe zachowanie. W 5 minucie gospodarze otrzymali rzut karny. Goście gwałtownie protestowali, ale sędzia pozostał stanowczy. Senna spokojnie umieścił piłkę przy lewym słupku. 1-0. Szybki jak błyskawica Arshavin z łatwością pozostawił rywala w tyle i zdobył gola dla Arsenalu. Capdevila kompletnie pogubił się w tej akcji. Od 24 minuty mamy już 1-1. To był wyraźnie okres dominacji drużyny gości. Fabregas przedarł się przez linię obrony i był sam na sam z bramkarzem. Diego Lopez wykazał się jednak fantastycznym refleksem. Tablica świetlna pokazywała rezultat 1-1 do przerwy. Czterdzieści pięć minut spotkania było zdominowane przez Arsenal, z imponującymi 62 procentami posiadania piłki.

van Persie popisał się cudowną sztuczką techniczną - Fuentes nie wiedział co się dzieje. Bramkarz fantastyczną interwencją zażegnał jednak niebezpieczeństwo. Przeciwko gorszej drużynie, sprytne wykonanie rzutu wolnego przez Villarreal mogłoby przynieść powodzenie w 69 minucie. Kombinacja podań przeniosła piłkę w pole karne, jednak obrońcy w ostatniej chwili zablokowali wychodzącego na pozycję piłkarza Villarreal, spokojnie asekurując piłkę wprost w objęcia bramkarza. W 78 minucie Matias Fernandez wywalczył piłkę bardzo walecznie w środku pola, minął obrońcę... ale potknął się na nierównej murawie i bramkarz spokojnie złapał piłkę. Trybuny ucichły w 79 minucie, kiedy po dynamicznej akcji prawą stroną Andrei Arshavin wyprowadził drużynę gości na prowadzenie 1-2. To co zrobił Fabregas, to naprawdę malinka na torcie! Rosicky precyzyjnie wrzucił ze skrzydła, a piłkarz Ińsko wali nożycami z powietrza bramkę, która wprawia w zachwyt widownię. 1-3. Ta połowa należała do zespołu Arsenal, który miał 70 procent posiadania piłki.

Villareal CF 1-3 Arsenal Londyn
0:2 Arshavin
1:2 Senna
1:3 Fabregas

kartki:
K.Toure:żółta

Ostatnio zmieniony przez Dawid0328 dnia Pią 11:38, 12 Cze 2009, w całości zmieniany 1 raz

Toure w AC Milan

Reprezentan Wybrzeża Kości Słoniowej, Kolo Toure od dziś jest piłkarzem AC Milan. Włoski klub zapłacił za 28-letniego defensora 45mln.

Dawid0328-"Nie zamierzałem sprzedawać Kolo jednak gdy pojawiła się tak wysoka oferta postanowiłem to uczynić. Obecnie bedę szukał nowego zawodnika dla mojej obrony,tak dobrego ja Toure, nawet mam już paru kandydatów, zobaczymy co z tego wyjdzie."

Następca znaleziony!!!

Arsenal Londyn dogadał się w sprawie transferu 28letniego, solidnego, argentyńskiego defensora: Gabriela Milito. Milito ma w Arsenalu zastąpić Kolo Toure, który odszedł do AC Milan.

Dawid0328:"Po sprzedaży Kolo byłem zawiedziony, że nie mogę sprowadzić żadnego światowej klasy obrońcy, aż do momentu kiedy FC Barcelona zgodziła się negocjować w sprawie Gabriela. Po bardzo ciężkich trwających 2 dni negocjacjach dogadałem się z Kybanem, do Arsenalu przyszedł Milito i 8 mln w zamian musiałem oddać Walcotta i Denilsona, dwa bardzo wielkie talenty."

Milito:"Cieszę się, że mogę tu grać, w Barcelonie byłem bardzo szczęśliwy, ale w życiu większości piłkarzy przychodzi moment, w którym chcą spróbować czegoś nowego, dlatego zgodziłem się na transfer do Arsenalu."

Dawid0328 odchodzi, wielkie pożegnanie

Dawid0328 dotychczasowy trener zrezygnował po sezonie prowadzenia Aresenalu Londyn podpisał umowę z Wisłą Kraków. Szkoleniowiec na Emirates Stadium zostanie zapamiętany jako wielki trener, ktory doprowadził Arsenal do 4. miejsca na koniec sezonum, a na półmetku mieli miejsce 1.
Piłkarze na pożegnanie sprezentowali Dawidowi nie mały prezent rozprawili się z AZ 5-0 co jest nie lada wyczynem.

Cesc Fabregas-"Dawida zapamiętam jako wielkiego trenera, który tchnął w tą drużynę nowe życie."
Inny zawodnik obecny na konferencji Rene Adler powiedział-"Dawid jest wielkim trenerem niestety nie zdobyliśmy miejsca na podium i postanowił odejść. Ja osobiście zapamiętam go jako człowieka, który pomógł mi uwierzyć w siebie."

Nowy manager Exclamation Krzysztof Raczkowski kanonierem Exclamation

Dziś oficjalnie poznaliśmy nowego managera Arsenalu Londyn. Został nim trzydziestodziewięcioletni Polak prowadzący ostatnio Manchester City.
Poniżej przedstawiamy krótką wypowiedź nowego managera Kanonierów.
"Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że mogę prowadzić tak znany i wielki zespół jakim bez wątpienia jest Arsenal Londyn. Klub z tradycją i historią! Uważam, że razem jesteśmy w stanie zajść bardzo daleko."

krk
Trener
Trener

Posty: 283

PostWysłany: Pon 20:29, 20 Lip 2009    Temat postu:

Na obóz do Irlandii...

Wczoraj wieczorem zawodnicy Arsenalu Londyn udali się na kilkudniowy obóz do Dublina. Podczas tego zgrupowania Kanonierzy mają rozegrać 2-3 mecze sparingowe. Przeciwnicy jednak nie są jeszcze znani.
Poniżej przedstawiamy kadrę, którą zdecydował się zabrać nowy manager The Gunners.
Bramkarze: Lukasz Fabianski, René Adler,Vito Mannone, zawodnik testowany (klub nie zdradza danych osobowych gracza)
Obrońcy: Bacary Sagna, William Gallas, Mickaël Silvestre, Johan Djourou, Gaël Clichy, Gareth Bale, Gabriel Milito
Pomocnicy: Abou Diaby, Cesc Fàbregas, Alexandre Song-Billong, Amaury Bischoff, Zdravko Kuzmanovic, Marek Hamsik, Massimo Ambrosini, Florent Malouda
Napastnicy: Robin van Persie, Carlos Vela, Nicklas Bendtner, Andrey Arshavin
* nowi gracze

Treningi będą odbywały się na stadionie Tallaght Stadium w Dublinie.

Kadra zamknięta.
Dziś klub ogłosił, że kadra na sezon II jest już zamknięta. Oznacza to, że Kanonierzy nie dokonają już żadnego transferu z jak i do klubu (jedynym wzmocnieniem może być testowany bramkarz).

Krzysztof Raczkowski udzielił krótkiej wypowiedzi dla Arsenal TV. Poniżej prezentujemy nieco skróconą transkrypcję rozmowy.
Ośrodek który wybraliśmy wraz z zarządem jest bardzo przyjemny i spełnia nasze wymagania. Udali się tutaj z nami wszyscy gracze pierwszego zespołu. W planie mamy rozegranie kilku spotkań sparingowych, które pomogą zawodnikom w zgraniu się ze sobą. Co do kadry na następny sezon, to prawda, jest już zamknięta. Bardzo możliwe, że nasze szeregi zasili jeszcze jeden bramkarz, jednak to będzie zależało od tego jak się zaprezentuje na obozie.

Ostatnio zmieniony przez krk dnia Pon 20:33, 20 Lip 2009, w całości zmieniany 1 raz
krk
Trener
Trener

Posty: 283

PostWysłany: Nie 14:01, 09 Sie 2009    Temat postu:

Przedstawienie kadry.

Dziś na Underhill Stadium gdzie swoje mecze rozgrywa Barnet FC oraz zespól rezerw Arsenalu, odbyła się prezentacja pierwszego zespołu Kanonierów.